SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fat på fot 14965076
nr 1496 5076
Fat på fot
Sent 1800-tal, Nysilver, diameter: 26, höjd: 27 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 18:56:19
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.